جستجو

آشنایی با سطوح مختلف زبان آلمانی

آشنایی با سطوح مختلف زبان آلمانی

آشنایی با سطوح مختلف زبان آلمانی

آشنایی با سطوح مختلف زبان آلمانی اولین گام برای شروع برنامه ریزی جهت یادگیری زبان آلمانی است. در واقع سطوح مختلف زبان آلمانی که تحت نظر سازمان CEFR تعریف شده است، نشان دهنده میزان دانش شما از زبان آلمانی است. برای شروع یادگیری این زبان پرکاربرد بهتر است از سطح خود آگاهی بیشتری داشته باشید تا متناسب با دانش خود از زبان، منابع معتبری را انتخاب کنید. در واقع اگر با سطوح مختلف زبان آلمانی آشنا باشید می‌توانید مسیر و اصول یادگیری زبان آلمانی را بهتر بشناسید و با دانستن نقشه راه یادگیری، از همین الان برنامه مشخصی را برای خود بچینید. در ادامه در مورد سطوح مختلف زبان آلمانی صحبت می‌کنیم.

سطوح مختلف زبان آلمانی

زبان آلمانی دارای سطوح مختلفی است که در ادامه در مورد هریک صحبت خواهیم کرد:

A1 – مقدماتی:

این سطح خود دارای دو زیرمجموعه A1.1 و A1.2 می‌باشد. کتاب‌های سطوح A1 شامل بیان لغات و جملات پرکاربرد روزانه است که به صورت کاملا ساده و ابتدایی بیان شده است. زبان آموز می‌تواند در این سطح خود را به دیگران معرفی کند و به سوالات بسیار ساده همچون تعداد خواهرها، برادرها، تعداد دوستان و نام بردن برخی از اشیاء پیرامون پاسخ دهد.

A2 – مقدماتی:

این سطح نیز همانند سطح A1 از دو زیرمجموعه دیگر به نام‌های سطوح A2.1 و A2.2 تشکیل شده است. زبان آموز پس از اتمام سطح A2 می‌تواند خود و خانواده‌اش را معرفی کند. اطلاعاتی در مورد شغل‌ها و همچنین مواردی از قبیل اشیاء پیرامون خود را به سبکی بسیار ساده و کوتاه بیان کند.

B1 – متوسط:

سطح B1 شامل سه زیرمجموعه B1.1، B1.2 و B1+ می‌باشد. زبان‌آموز پس از اتمام دوره‌ها در سطح B1 می‌تواند منظور خود را در قالب جملات ساده، بیان و در مورد علایقش صحبت کند.

B2 – متوسط:

در این سطح، که شامل چهار سطح B2.1 ،B2.2 ،B2.3 و B2.4 است زبان آموز می‌تواند تا حدودی متون دشوار را درک کند و متوجه مفاهیم آن‌ها بشود. همچنین دستور زبان را تا حد زیادی می‌داند و پس از اتمام این دوره می‌تواند گرامرهای پیشرفته را یاد بگیرد. زبان آموزان سطح متوسط B2 می‌توانند به راحتی صحبت کنند و منظور خود را بیان نمایند.

C1 – پیشرفته:

سطح C1 شامل چهار سطح C1.1 ،C1.2 ،C1.3 و C1.4 است که در CEFR تعریف شده است. زبان آموز پس از اتمام سطح C1 قابلیت درک متون دشوار را دارد و به بسیاری از واژگان زبان آلمانی مسلط است.زبان آموزان سطح C1 همچنین می‌توانند به راحتی فیلم و اخبار تماشا کنند و مفاهیم آلمانی را به راحتی درک کنند. آن ها در این سطح با تمرکز بر یادگیری گرامرهای پیشرفته می‌توانند سطح رایتینگ خود را تا حد زیادی بهبود دهند.

C2 – پیشرفته:

این سطح نیز شامل زیرمجموعه‌های C2.1، C2.2 و C2.3 می‌باشد. زبان آموزان سطح C2 از توانایی بالایی در درک مطالب و متون دشوار آلمانی برخوردار هستند. به راحتی می توانند به زبان آلمانی صحبت کنند و منظور خود را بیان نمایند. در این سطح زبان آموزان می‌توانند با تکیه بر تلفظ دقیق و تکرار بیشتر سعی در بهبود لهجه خود همچون یک فرد بومی زبان آلمانی داشته باشند.

شما در هر سطحی از زبان آلمانی باشید، دوره آموزش آنلاین زبان آلمانی استعداد های درخشان گوته می‌تواند در تقویت زبان آلمانی شما بسیار موثر باشد

سطح زبان آلمانی برای کار در آلمان

کشور آلمان یکی از برترین قدرت‌های اقتصادی در دنیا با نرخ بیکاری بسیار پایین نسبت به سایر کشورها، هر ساله عده زیادی از متخصصین را در سراسر دنیا برای استخدام در شرکت‌های معتبر خود فراخوان می‌دهد. عده زیادی از افراد در سراسر جهان متقاضی کار در شرکت‌های آلمانی هستند و به همین دلیل رقابت بر سر گزینش کارجویان بسیار بالا رفته است و تنها داشتن بهترین رزومه می تواند شانس شما را در ورود به بازار کار افزایش دهد.

مسلماً یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین شرایطی که باید برای کار در شرکت‌های آلمانی داشته باشید تا بتوانید رزومه کاری خود را ارتقاء دهید، دانستن زبان آلمانی است تا جایی که بتوانید به راحتی منظور خود را بیان نمائید. متاسفانه برخی از کارجویان با این عقیده که با دانستن زبان انگلیسی می‌توانند در شرکت‌های آلمانی به راحتی کار کنند، رزومه خود را برای شرکت‌ها ارسال می‌کنند ولی نمی‌توانند در شرکت‌های معتبر استخدام شوند. با این وجود تنها زمان و انگیزه خود را از بین می برند. بنابراین بهتر است بدانید لازمه کار در شرکت‌های آلمانی دانستن زبان آلمانی است.

مخصوصاً دانش زبان آلمانی برای شغل‌هایی مانند پرستاری و پزشکی که سر و کار زیادی با افراد عمومی جامعه آلمانی دارند، یکی از شرایط بسیار محکمی است که شاغلین در این کشور باید داشته باشند. بنابراین اگر می‌خواهید شانس خود را برای موقعیت‌های برتر شغلی در آلمان افزایش دهید، توصیه می‌کنیم حتماً زبان آلمانی را یاد بگیرید. برای کارفرمایان شرکت‌های آلمانی، سطح زبان آلمانی باید به گونه‌ای باشد که شخص بتواند منظور خود را بسیار ساده و روان بیان کند. لذا ارائه مدرک B2 آلمانی یکی از شرایط اصلی استخدام در این شرکت‌ها است.

سطح زبان آلمانی برای تحصیل در آلمانی

با توجه به اینکه شرایط دانشگاه‌ها در آلمان و دروسی که در مقاطع مختلف ارائه می‌دهند کاملاً متفاوت است، بهتر است بدانید اکثر دانشگاه‌ها مخصوصاً برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانستن زبان آلمانی را یکی از امتیازات بسیار مهمی می‌دانند که هر دانشجویی می‌تواند آن را داشته باشد. در واقع با دانستن دانش زبان آلمانی می‌توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی در آلمان افزایش دهید و از امکانات تحصیلی بیشتری برخوردار شوید. بنابراین برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های آلمان، کسب نمره قبولی در یکی از دو آزمون DSH و یا Test-DaF از شرایط بسیار مهمی است که دانشجویان باید داشته باشند. در واقع حداقل سطحی که برای پذیرش در دانشگاه الزامی است، سطح B2 زبان آلمانی می‌باشد و هرچه میزان دانش شما از زبان آلمانی بالاتر باشد شانس خود را در دریافت امکانات تحصیلی در آلمان بالاتر برده‌اید.

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دوره های آموزشی مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

شش + یازده =

error: Content is protected !!
مشاوره در واتساپ